Когато почиствате подовите настилки у дома е препоръчително да си отделите поне един цял уикенд, в който да отметнете задължението си. Ако до сега сте си мислели, че час време ще ви бъде достатъчен за дълбоко почистване, то грешите. Крайно необходимо е да вложите време, енергия и, разбира се, предварително да сте се информирали за някой от изпитаните и доказали се методи.
В тази статия ще поговорим малко повече за това какво означава дълбоко почистване на мокети и килими, и как трябва да се действа в моментите, в които искате да премахнете всички замърсявания и прахообразни частици от меките настилки, върху които всеки ден стъпвате с удоволствие. Ще се опитаме да разделим вашето задължение на стъпки, които да следвате една по една, така че за кратко време да преминете през изпитанието, наречено „дълбоко почистване“.
Кои са основните стъпки за дълбоко почистване на килимите
Когато става въпрос за дълбоко почистване, то повечето от нас изпитват неописуемо безсилие, заради това, че сами няма да успеят да се справят. Истината е, че това не е кой знае колко сложно и не изисква да сте преминали през специално обучение. Нужно е да следвате стриктно съветите и насоките, които ще ви изложим и ви обещаваме, че в най-скоро време нещата ще придобият един съвсем различен облик.

Първото, с което да се захванете, е да пуснете прахосмукачка в помещенията, където се намират вашите килими и мокети, а защо не и в цялото си жилище. Това е една от задачите на домакините, които се повтаря поне няколко пъти в седмицата и не вярваме да ви затрудни. Опитайте се да почистите до съвършенство, така че да подготвите подовите настилки за следващата стъпка.
Следващата стъпка е свързана с премахването на всички онези петна и лекета, които от дълго време наблюдавате, но така и не намирате време, в което да ги третирате. Атакувайте ги с помощта на специални препарати, предназначени за целта, или като използвате обикновени продукти, като сода за хляб, готварска сол, оцет, газирана вода и прочие. Можете да се информирате коя съставка за какво точно помага и така да решите към кои да се насочите.
Имайте предвид, че това е едно от най-неприятните заължения и няма да е зле да си отделите остатъчно време в търкане. Когато сте в процес на атака, то не забравяйте, че петната никога не се отвътре навън. Така съществува огромна опасност да разнесете ликето в още по-голям участък и да си усложните работата.
Третата стъпка е свързана с изпирането. Дори и да не смятате, че подовата ви настилка се нужае от пране, то всяко дълбоко почистване изисква да преминете и през това. Важно е да я изперете или в домашни условия или да се доверите на специализирана фирма, като смятаме, че вторият вариант е по-удачният за вас, тъй като ще спестите не малко време и нерви. Все пак всички сме наясно с това колко неприятно е самото пране и не всяко мокро помещение позволява да се случи у дома.
Надяваме се съветите на специалистите от фабриката за пране на килими pranekilimi.bg да ви бъдат от полза и много скоро домът ви а блесне от чистота, а краката ви да се чувстват съвършено комфортно, стъпвайки върху чист и пухкав килим.